Foreldresupport:   Ring: 116 123 (tast 2)

Besøk på den Britiske ambassaden i Oslo

Oslo, Norge – 8. august 2025

Den britiske parlamentsmedlemmen Rt Hon. Dame Andrea Leadsom og Lena Yri Engelsen hadde gleden av å bli tatt imot ved den britiske ambassaden i Oslo tidligere i dag. Møtet ga en verdifull anledning til å styrke samarbeidet mellom The 1001 Critical Days Foundation og Landsforeningen 1001 dager, og til å utveksle innsikt om Norges ambisjoner for småbarnspolitikken – med særlig fokus på de kritiske første 1001 dagene i et barns liv.

Samtalen berørte viktige temaer som tidlig innsats, tverrfaglig samarbeid og hvordan nasjonale strategier kan bidra til å gi alle barn en best mulig start i livet. Viseambassadør John Fox  synes det var inspirerende å høre om Norges arbeid og visjoner på dette feltet, og var glad for å høre om vårt besøk hos den Norske ambassaden i London i januar tidligere i år.

En stor takk rettes til viseambassadør John Fox for gjestfriheten og for å legge til rette for et meningsfullt møte. Vi håper at fremtiden vil gi oss flere møter der Norge og Storbritannia kan samarbeide rundt de kritiske 1001 dagene.

Bli medlem

Vil du bli støttemedlem?

Kr 300,- for 2024.

Ditt medlemskap hjelper oss i møte med politikere og beslutningstagere.

Organisasjoner som ønsker å bli medlem kan sende en e-post til info@landsforeningen1001dager.no

1001-takk

Bli medlem

Vil du bli støttemedlem?

Kr 300,- for 2024.

Ditt medlemskap hjelper oss i møte med politikere og beslutningstagere.

Organisasjoner som ønsker å bli medlem kan sende en e-post til info@landsforeningen1001dager.no

1001-takk

Du kan nå støtte oss gjennom Vipps!

Skriv navn og e-post i kommentarfeltet. Bruk vårt nr.:

505593